BIEDRĪBA "NO SALACAS LĪDZ RŪJAI"
Biedrība "No Salacas līdz Rūjai" ir juridiski reģistrēta biedrība, kas nodibināta ar mērķi radīt iespēju vietējo iedzīvotāju iniciatīvas attīstībai, veicinātu un koordinētu vietējās iniciatīvas grupu darbu teritorijā.
Biedrības "No Salacas līdz Rūjai" darbības mērķis ir veicināt ilgtspējīgu partnerības teritorijas attīstību un dzīves kvalitātes veicināšanu.
Biedrības „No Salacas līdz Rūjai” darbības teritorijas ilgtermiņa stratēģiskais virsmērķis ir teritorijas stabilitāte un attīstība. Tas nozīmē, ka teritorijai pietiek savu resursu ilgtermiņā uzturēt uzņemto attīstības kursu. Ir nodrošināta infrastruktūra, pakalpojumi un vides saglabāšana.
Biedrība "No Salacas līdz Rūjai" attīstības stratēģija par savas teritorijas attīstības mērķi ir izvirzījusi lauku iedzīvotāju dzīves kvalitātes līdzsvarotas attīstības veidošanu, inovatīvu ideju ģenerēšanu un realizēšanu, racionālu un ilgtspējīgu pieejamo dabas un kultūras resursu izmantošanu.
Darbības teritorija atrodas Latvijas ziemeļu daļā un iekļaujas “Vidzemes plānošanas reģionā”, kura ir Vidzemes attīstības vadības organizācija. Pēc Administratīvi teritoriālās reformas no 2021. gada 1. jūlija, apvienojoties Burtnieku, Rūjienas, Mazsalacas, Naukšēnu, Kocēnu novadiem un no jauna pievienojoties Strenču novadam (Strenču un Sedas pilsētas un Jērcēnu, Plāņu un Trikātas pagasti), tika izveidots Valmieras novads. Tā ir VRG darbības teritorijas nozīmīgākā daļa. Savukārt reformu rezultātā jaunizveidotā Valkas novada VRG teritorijā joprojām iekļaujas Kārķu pagasts, un tā ir 1/16 daļa no VRG kopējās teritorijas. Valmieras novadā darbojas 7 pagastu apvienības, tās veic primāro administratīvo vadību 26 pagastos un 4 pilsētās. VRG teritorijā iekļaujas 17 pagasti un divas pilsētas. Tie ir Bērzaines, Burtnieku, Ipiķu, Jeru, Kocēnu, Ķoņu, Lodes, Matīšu, Mazsalacas, Naukšēnu, Ramatas, Rencēnu, Sēļu, Skaņkalnes, Valmieras, Vecates un Vilpulkas pagasti un Rūjienas, Mazsalacas pilsētas. Teritorijā ir ap 40 dažāda lieluma apdzīvoto vietu. Kopējā teritorija aizņem 2022,5 m2 lielu platību ar 20 490 iedzīvotājiem 2022. gada jūlija sākumā.
VIETĒJĀS RĪCĪBAS GRUPAS DARBĪBAS TERITORIJAS KARTE
VALDES LOCEKĻI
Evija Nagle, biedrība "Dikālieši", valdes priekšsēdētāja, SVVA lēmējkomitejas locekle;
Guntis Gladkins; Valmieras novada pašvaldība;
Inguna Liepiņa, biedrība "Lauku atbalsta un izglītības centrs Ramata";
Pēteris Pētersons, Valmieras novada Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, SVVA lēmējkomitejas loceklis;
Anrijs Šļaukstiņš, ZS "Rūķīši", SVVA lēmējkomitejas loceklis;
Igors Korņējevs, biedrība "Pēdu nav";
Maija Šmite, biedrība "Valmieras rajona lauku sieviešu apvienība";
Guna Ķibere, biedrība "Rūjienas amatnieku biedrība "Rūzeles", valdes priekšsēdētāja, SVVA lēmējkomitejas locekle;
Armands Taims, ZS "Pestas", SVVA lēmējkomitejas loceklis;
Rolands Rākins, SIA "Daivāres";
Daina Roze, biedrība "Jauniešu organizācija "Ligzda"”;
PROJEKTU VĒRTĒŠANAS KOMISIJA
Inese Bērziņa, Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes Attīstības nodaļas vadītāja, telpiskās un stratēģiskās attīstības plānotāja;
Antra Krievāne, Klientu apkalpošanas speciāliste, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads;
Iveta Bunķe, lauku attīstības speciāliste, Valmieras novads;
Sandra Pilskalne, lauku attīstības un uzņēmējdarbības veicināšanas speciāliste, Kārķu pagasts, Valkas novads;
Kristīne Auziņa, Burtnieku apvienības pārvaldes vadītāja, Valmieras novads;
Ieva Zemīte, NVO pārstāve, Jeru pagasts, Valmieras novads;
Rita Gluha, lauku NVO vadītāja Ramatas pagastā, Valmieras novadā;
Elīna Rulle, Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes Projektu vadības nodaļas projektu vadītāja;
Valērijs Seilis, Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes Projektu vadības nodaļas galvenais projektu vadītājs.